Megvan, mit tesz Rogán Antal, miután Pressmanék szankciós listára helyezték
A magyar kormány jogi lépéseket helyezett kilátásba.
A Demján Sándor Program keretében öt új finanszírozási konstrukciót indított az EXIM Magyarország.
Elindította az EXIM Bank azokat a finanszírozási konstrukciókat, amelyekkel a magyar vállalkozások nemzetközi terjeszkedését, valamint külföldi befektetéseiket támogatja a kormány a Demján Sándor program keretében. A gazdaságélénkítő konstrukcióban 350 milliárd forint vált elérhetővé a kkv-k számára.
Az EXIM Magyarország a Demján Sándor Program keretében öt új finanszírozási konstrukciót indított, melyek célja
Az új konstrukciókra a vállalkozások hétfőtől nyújthatják be hitelkérelmeiket a kereskedelmi bankoknál, valamint az EXIM-nél. A tájékoztatás szerint az EXIM újraindítja többek között a korábbi, rendkívül sikeres „Jövő Exportőrei Beruházási Hitelt”, amelyet az exportáló és nem exportáló vállalkozások egyaránt elérhetnek. A termék célja, hogy kedvező finanszírozási lehetőségekkel segítse a belföldi beruházások és fejlesztések megvalósítását, hozzájárulva a cégek versenyképességének erősítéséhez.
Ismét elérhető a „Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitel” is, amely a hazai vállalkozások energiahatékonysági, megújulóenergia-termelő és egyéb zöld beruházásait támogatja, elősegítve nemzetközi versenyképességüket. Az EXIM 100 milliárd forintot dedikáltan zöld beruházások finanszírozására különít el.
Újraindul az exportőröket és első körös beszállítókat célzó „Exportélénkítő Beruházási Hitel”. A konstrukció exportkapacitást generáló beruházások – legyenek azok megkezdett vagy új projektek – finanszírozására igényelhető, az agrárszektorban is.
Az „Exportélénkítő Lízing” olyan vállalkozások számára nyújt nyíltvégű és zártvégű pénzügyi lízinget, amelyek exporttevékenységük bővítéséhez, nemzetközi versenyképességük növeléséhez vagy belföldi beruházásaik megvalósításához keresnek gyors finanszírozási megoldást. A konstrukció az exportőrök és első körös beszállítók igényeire szabva segíti műszaki és egyéb berendezések, gépek, haszongépjárművek, valamint mezőgazdasági eszközök beszerzését.
A nemzetközi szinten is versenyképes hazai vállalatok számára az EXIM elindította a „Kifektetési Hitelt”, amely kifejezetten a nagyobb volumenű, külföldi befektetéseket hivatott támogatni. A program célja, hogy hozzájáruljon a gazdaságpolitikai célokhoz, növelje a külföldön működő hazai tulajdonú vállalatok számát, így javítva a profitegyenleget. A konstrukció legalább 2 milliárd forintos hitelt tesz elérhetővé az európai országokban cégrészesedés-vásárlásra, ingatlanbefektetésre, valamint többségi tulajdon megszerzésére.
Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára kiemelte:
az új gazdaságpolitikai akcióterv kiemelt feladata a hazai kis- és középvállalkozások megerősítése. A fejlődés egyik legkézenfekvőbb módja, ha a vállalkozás új piacokra jut.
„A hazai lehetőségek mellett ezért értékelődik fel az export. Az exportáló vállalatok világszerte nagyobb arányban érnek el bevétel- és profitnövekedést, mint a kizárólag belföldre fókuszáló cégek. A tartós versenyben maradáshoz elengedhetetlen a folyamatos újítás és az új piacokra történő belépés. Épp ezért fontos az, hogy a hazai kkv-kat segítsük abban, hogy önmaguk, vagy beszállítóként partnereik révén új piacokat szerezzenek. Ebben jelentenek hatalmas segítséget az EXIM termékei” – hangsúlyozta az államtitkár.
Nyitókép: Freepik.com